Képek

Képek

Oldalak

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

2011. május 29., vasárnap

Gondolatok..


A mai napunk is korán kezdődött...Már teljesen hozzászoktam, a hat-fél hetes keléshez, biztos nem is tudnék mondjuk nyolcig aludni!!! Az meg hogy kilencig? Micsoda hátborzongató gondolat...Mi a jó a korai kelésben? Sokkal hosszabb a nap! Hétvgén is, ha "ügyes" vagyok tízre készen vagyunk a reggelivel, összepakoltam, a leszáradt ruhákat összehajtogattam, lement az első adag mosás, csak gyorsan ki kell teregetni, fiúk felöltöztek a fogmosás még vissza van én is magamra kapok valami "göncöt", tízórai bepakolva és indulhatunk is!! Persze hétköznap csak az ovira összpontosítok, hogy időben odaérjünk...ilyenkor a reggeli pakolás elmarad de egyik leghűségesebb Társamat a Mosógépet mindig bekapcsolom, ha nem teszem szinte rosszul érzem magam.
Másik Jó Barátommal a Porszívóval később van randevúm.
Én a munkáltatók helyében kapkodnék az Anyukák után, hiszen ők azok, akik míg mások még a lábukat sem dugták ki a meleg takaró alól már százszor körbe futották a lakást, etettek, itattak, pakoltak, mostak, vasaltak, millió "fontos" kérést teljesítettek, öltöztek és öltöztettek, indultak, odaértek, rohantak ide-oda, a logisztika a kisujjukban...bevásároltak, főztek, elhoztak, játszótereztek, vacsoráztattak, fürdettek, meséltek, mosogattak, pakoltak, készültek a másnapra,majd kidőltek.....
Én most már a kidőlés fázisába kerültem, megyek is aludni..mert ugye korán kezdődik a Nap!!!

2011. május 28., szombat

Dínó Park









Régen volt már, hogy a délelőtt nagy részét pizsiben töltöttük, de ma valahogy ez történt. Persze ez nem azt jelenti, hogy a srácok délig aludtak csupán, hogy mindenki elszöszmörgött az éjszakai szerelésében, mivel kivételesen sehova sem "rohantunk". Peti picit pihenhetett, csüt és péntek este is "bulizott", úgyhogy ráfért. Én pedig gyerekeztem....Közben a fejemben megszületett a nagy ötlet, hogy menjünk el a Hárfa-ba (bevásárlóközpont) ebédelni és utána nézzük meg a tetején kialakított szabadtéri Dínó parkot. Lightos program, semmi "stressz", utazás...
Dél körül sikerült elindulni és 20 perc alatt már ott is voltunk.
A park vicces volt, a fiúknak bejött. Tanulgattuk a dínók nevét (nem egyszerű).
A műanyag óriások mozognak is, pár dínónak már hiányzik a farka vége ahogy a gyerekek rángatják, csimpaszkodnak rajta. Megörökítették a Jurassic Parkból a lezuhant helikoptert is.
Petivel azon röhögtünk, hogy milyen mókás lehet, mikor felébredsz, kinézel az ablakodon és egy hatalmas Diplodocus néz veled farkasszemet!
Mivel a fiúk jól viselkedtek így kiérdemelték a fagylaltot, majd a délutánt egy Spar-os bevásárlással zártuk.....
Tegnap elfelejtettem írni, de persze megint vittünk ajándékot a koncertre.
Beni&Dani készültek, az oviban rajzoltak és a koncert után oda is adták. Éva nagyon megköszönte és a fiúk nagyon örültek!!

2011. május 27., péntek

Koncert




Ma ovi után koncerten voltunk a fiúkkal. Korpás Éva autentilus népzenei koncertjén. Nagggggyyyon tetszett!! Vettünk egy CD-t is!! A gyerkőcök lelkesen táncoltak, Beni végig bírta, Dani picit hamarabb kidőlt. Mindenki nagyon élvezte, a szülők is!!!

PMCS vacsi

Szerda estére kimenőt kaptam. Nagyon rendes voltam, mert mire Peti hazaért sült a vacsora, fiúk lefürödve ültek a TV előtt és nézték az esti mesét. Mióta ilyen jó idő van, a napirendünk, pontosabban esti "rendünk" megváltozott, mert a fiúkkal olyan koszosan, homokosan jövök haza a játszótérről, hogy egyszerűbb és hatékonyabb egyből bedugni őket a fürdőkádba. Mindig tiltakoznak, de nem engedek belőle, mert a lakás percek alatt homokozóvá változna.
Még nem írtam, de 3 hete megismerkedtem Judittal a játszótéren. Hallottam, ahogy magyarul beszél a kisfiához és leszólítottam. agyon megörültünk egymásnak, azóta többször is randiztunk a játszin, Samu, Judit másfél éves kisfia totyog a fiúk után és még a férjeket is összehoztuk! Hétfőn mennek squasholni!
Szóval őt is meghívtam a vacsira és mivel öt percre lakunk egymástól együtt mentünk és jöttünk. Az este jól sikerült, volt sok ismerős és sikerült új embereket is megismerni, pl Hargitai Beát. Kértem eg ykis fejtágítást, mert nem igazán ugrott be, hogy ki ő, mi ő, aztán az infókat itthon Peti kiegészítette még egy-két fontos tudnivalóval...A belváros nagyon hangulatos volt ahog a villamos felé sétáltunk a kivilágított macskaköves utcák, a teli éttermek, sörözők. Megszerettem ezt a várost, jó érzsé itt lenni, jó érzés, hogy vannak ismerősök, hogy hívank mindenféle programra, kirándulásokra. A vacsiasztalnál kb 15 en ültünk expatok, vannak követségiek, akik 4 éves kiküldetésen vannak és mindenki, de kivétel nélkül mindenki azt mondta, hogy nem akar visszamenni Mo.-ra. Ajánlhatnak pirospaprikát, foghagymát, vagy egy tál lecsót, de mindent meg fog tenni azért, hogy itt maradhasson....Vajon miért?

2011. május 24., kedd

Super Guys


Hétfőn voltunk beszélgetni az óvodavezetővel. Ez volt az első fogadó óránk!
Angela nagyon lelkesen ecsetelte a fiúk „érdemeit”. Rengeteg pozitívumot felsorolt, többek között, hogy a fiúk mennyire lelkesek, milyen aktívak, imádják a feladatokat, élvezik a játékokat, nagyon gyorsan megértik, felfogják az instrukciókat. Jellemző, hogy annyira koncentrálnak, hogy hamarabb reagálnak, mint azok a gyerekek, akik már jobban értenek angolul.
Könnyen beilleszkedtek a környezetbe, már angolul válaszolnak több kérdésre, nem csak együtt játszanak, hanem nyitnak a többiek felé is.
Nagyon szeretik a fiúkat, új színt vittek a csoportba, állandóan vidámak, fogékonyak a bolondozásra.
Az angol nyelvvel egyre jobban boldogulnak, Beni kommunikatívabb, többet beszél, sokszor storyzik magyarul is (már Angela is tudja magyarul mondani: pisilni kell), Dani kicsit visszahúzódóbb, nem beszél annyit, viszont ő is lelkesen közreműködik.
Angela szerint rengeteget esznek, gyümölcsöt-zöldséget vegyesen. Mindig megpakolják a tányérjukat és vígan falatoznak. Ha valami ismeretlen étellel találkoznak kíváncsian megkóstolják, nem zárkóznak el az újdonságok elől. Rákattantak a három ágú kis műanyag villákra és mindig haza akarják hozni őket (egy van már itthon). Persze ezt nem szabadna, de a fiúk különböző cselekhez folyamodnak, hogy egyet-egyet zsebre vágjanak. Angela is rájött, hogy mennyire kifejező a szemük, már gyorsan felismeri a turpisságot. Múltkor Dani a WC-ben bukott le, ahogy a farzsebéből hámozta ki a Kincset. Egyébként ez is változott már, az elején együtt jártak pisilni, de most már külön is kimennek, nem követik egymást.
Kaptunk Róluk egy-egy két oldalas elemzést tele pipával!
Nagyon örültünk, hogy ilyen jó véleményt hallottunk!
Vállon veregethetjük magunkat: Klassz Fiaink vannak!!!