Szeretnénk naprakész információkat megosztani családtagjainkkal és barátainkkal, hogy mi minden történik velünk Prágában, ahol élünk (vagy ahol éppen vagyunk...)
2011. május 9., hétfő
Vidámpark
A fiúknak ápr. 20.-án kezdődött a tavaszi szünet, 21.-én indultunk Mo.-ra, így volt egy szabad napunk együtt. Miután délelőtt a fél szobát bepakolták a bőröndjeikbe és kisebb huza-vona után sikerült őket lebeszélnem arról, hogy a ruháikat is beletömködjék a játékok, könyvek közé, úgy döntöttem, hogy muszáj elhagynunk a lakást, majd miután este lefeküdtek összepakolok…Ebéd közben azt latolgattam, hova menjünk. Több lehetőséget elvetettem, valami egyszerűt szerettem volna és végül úgy döntöttem villamosozunk egy jót és megnézünk egy parkot ahol eddig még nem jártunk. El is indultunk fel a villamosra, le a villamosról, majd átszálltunk egy másikra és végre megérkeztünk!!! De hol szálltunk le???!!! Éppen a vidámpark bejáratánál!!! Te jó ég!!! Ezt nem fogom megúszni!!! Így is lett!!!
A következő pillanatban már célba is vettük a jegy pénztárat és ripsz-ropsz egy vursli kellős közepén találtuk magunkat! Körbe pillantottam és megfogalmazódott bennem az a gondolat, hogy na ez az első hely Prágában, amit nem fogok megmutatni senkinek!
Hihetetlen összevisszaság, kosz, piszok stb…persze a fiúk magukból kikelve rohangáltak egyik lepukkant játéktól a másikig. Szerencsére kezelhető hangulatban voltak, így tudtam velük egyezkedni, hogy mit próbálunk ki és mit nem. Beni legszívesebben mindenre felült volna, Danika mellé én is kellettem. Az Disneyland-es ugrálóvár lett a favorit 45 percet tomboltak a felfújt egerek és kacsák között.
Már majdnem körbe sétáltuk az egész kuplerájt, mikor megláttam egy hátsó kijáratot a park felé. Iszkiri kifelé!!! Meghívtam a fiúkat egy piknikre és szerencsémre pont arra jött két lovas rendőr, plussz egy hintó, úgyhogy a nyomukba eredtünk….
A fiúk azóta is emlegetik a Vidámparkot, én pedig kitaláltam, hogy milyen jó kis Apás program lesz ez legközelebb!!!....
Plzen
Hazautazásunk előtti szombaton ellátogattunk Plzenbe. Talán azért, mert az idő sem volt túl tökéletes és az utcák is elég kihaltak voltak, valahogy nem jött át az útikönyv által beígért érzés. Egy praktikus turista térkép alapján könnyen megtaláltuk a fontos látnivalókat, majd felfedeztünk egy kellemes éttermet ahol megebédeltünk. Nem hagyhattam ki, muszály volt megkóstolnom a híres sört, ami valóban nagyon finom!!!! Olvastam, hogy olyan ásványi anyagokban gazdag vízből készítik, amelynek gyógyító hatása van az epére és sok más panaszra. Viccesen itt receptre írják fel az orvosok...
Érdekesség, hogy a legismertebb bábfigurák között számon tartott Spejbl és Hurvínek is itt látták meg a napvilágot.
2011. április 17., vasárnap
Fogadalom
Ünnepélyesen megfogadom, hogy mikor húsvétkor otthon leszünk legalább 2db Anna Peti könyvet fogok vásárolni. A meglévő hét kötetünket rongyosra olvastam, olvastuk és nem is a fiúknak, hanem nekem kell az újdonság! Mindig bepróbálkozom más könyvekkel, érdeklődve végig hallgatják ezeket a meséket is, de aztán elhangzik a következő mondat: és még egy Anna Petit!!!!!
2011. április 15., péntek
Tojásfestés
A mai napunk igazán jól sikerült! Délelőtt tojást festettünk, a fiúk nagyon ügyesek voltak. Hallgattak rám, nem butáskodtak, lelkesen segítettek. Móni honlapjáról ellestem egy egyszerű, de nagyszerű ötletet, ezúton is ezer köszönet érte.
Hogyan lehet törülközőböl egy perc alatt nyuszit varázsolni. Én hajtogattam, Dani&Beni ragasztották a szemeket és pakolták a tojásokat...Közben meghallgattuk az Alma Dvd-t és a Csiribirit, úgyhogy igazi játszóházas hangulat volt.
Ebéd után minden tiltakozásuk ellenére lefektettem őket, így el tudtam takarítani a romokat...
Délután lógott az eső lába, de miután a 30. kört futották kergetődzve a lakásban úgy döntöttem, hogy lesz ami lesz elmegyünk sétálni. Felültünk a villamosra és 20 perc múlva már az Orlojnál csodáltuk a húsvéti vásárt. A kellemetlen idő ellenére is jól éreztük magunkat. A fiúk leragadtak a színpad előtt és tátott szájjal bámulták a néptáncosokat, majd egy zeneiskola előadását. A végére Peti is csatlakozott és úgy döntöttünk, hogy eszünk valami finomat. A fiúk már túl voltak egy egy kürtöskalácson, de persze dübörgött a gyomruk és desszertként megkóstoltuk a hurkapálcikára fűzött, csokoládéba mártogatott szőlőszemeket....Nagyon fincsi!!!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
