Képek

Képek

Oldalak

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

2011. november 11., péntek

Mistrál koncert








Kedden ovi után elvillamosoztunk a Magyar Kulturális Központba, Mistrál koncertre. Nem ismertem előtte az együttest, de mikor megláttam a színpadon a felsorakoztatott hangszereket sejtettem, hogy élvezni fogjuk. A fiúk hangulata már az első percekben a tetőfkára hágott, mikor Paula fiai után indulva eltűntek mellőlem és sorról sorra furakodtak előre. Aztán percről percre elszabadult a pokol, egyszer csak azt vettem észre, hogy a legnagyobb fiú valami ablakot cipel visszafelé, fiaim harsányan kacarásznak és mutogatnak, mindeközben a koncert pedig már elkezdődött.
Az idegességtől remegve elindultam utánuk, ők amint látták, hogy közeledek elkezdtek sorról sorra bújkálni a székek alatt, vagy között. Már többen figyeltek bennünket, nem csodálom, hiszen zavartuk az előadást. Egyszer csak sikerült elkapnom őket, úgy hogy Danira szó szerint ráültem két sor között a földön, Benit pedig még az utolsó pillanatban sikerült a grabancánál fogva visszahúznom a másik szék alól.
Az idegállapotomat nem ecsetelem és borzasztó cikinek, ostobának éreztem a viselkedésüket. Forrt bennem a düh, hiszen szinte még meg sem születtek, de már ott ültek a Halász Judit koncerten. Azt hittem megtanítottuk őket hogyan illik viselkedni ilyen alkalmakkor. Szerencsére a sor végén ült két anyuka, a másik oldalt én zártam le, nem tudtak menekülni..Következett a visszafojtott fejmosás és végre elkezdtek figyelni a zenére. Mindez az első 10 percben lezajlott a továbbiakban nekem nem volt problémám a fiúkkal, de a másik két gyerek borzalom volt amit művelt. Átmásztak a székeken, hangosan dumáltak, bemásztak a színpadon a zongora alá, Paulában túl nagy szándék nem volt megfékezni őket, de mikor egyszer megpróbálta akkor sem járt eredménnyel. Volt amikor a fiúk odajöttek Beni&Danihoz, már a fiúk szóltak nekik, hogy hagyják őket békén.
Az előadás nagyon tetszett, a végén a gyerekek felmehettek a színpadra, megnézni a hangszereket, picit ki is próbálhatták őket, majd elvonultak enni. Gyorsan eltelt az idő, nyolc óra után értünk haza, de a kocsiban már az új Mistrál CD-t hallgattuk.

2011. november 10., csütörtök

Levelek között





Vysehrad

Vasárnap gyönyörű napsütéses időre ébredtünk. Délelőtt Peti elment squasholni, mire hazaért gyorsan felöltöztettem a fiúkat és indulhattunk is. Igaz Peti picit lesérült a meccs alatt, becsípődött a dereka, de végre nyert!!
Kitaláltam, hogy nézzük meg Vysehrad-t, még sosem jártunk Prága ezen részén tömegközlekedéssel és meg kellett állapítanunk, hogy ide nem szeretnénk költözn. Kicsit koszos, kicsit zajos, kicsit lerobbant..
De maga a vár és környéke nagyon hangulatos volt főleg így, hogy aznap igazi hamisíthatatlan őszi időnek örvendhettünk.
A legenda szerint a cseh királyok először itt székeltek. A körülötte elterülő parkból fantasztikus kilátás nyílik a városra és a Moldvára. Temetőjében számos híres cseh írót, színészt, festőt, zenészt helyeztek végső nyugalomra. Megtaláltuk Antonin Dvorák, Kafka, Smetana sírhelyét. Kellemeset sétáltunk, fiúk folyton bújócskáztak, rohangáltak össze vissza, dobálták a leveleket.















2011. november 9., szerda

KO és láblógatás

Pénteken (nov 4.) ovi után Beninek még sétálni támadt kedve és mondta, hogy menjünk át a szemben található parkba (Letná). Ryókáék is csatlakoztak hozzánk. Ahogy átértünk a fiúknál bekattant valami és egymásnak estek, rohangáltak, kiabáltak, ráncigálták, ledöntötték egymást a fűbe, verekedtek stb..Egy ideig nem szóltam, gondoltam kiengedik a fáradt gőzt, de aztán elkezdett zavarni a viselkedésük. Kicsit hülyén jött ki, mert pont mikor a fiaim ilyen extrán magukon kívül viselkedtek próbáltam meghívni Ryókáékat vendégségbe. Aztán nem lett belőle semmi, mert az Anyuka nem értette, hogy mit akarok. Pedig próbáltam több irányból is megközelíteni a témát, de sajnos nem fogta fel...ennyire azért nem beszélek rosszul angolul...
Közben elszabadult a pokol, már sárral dobálták egymást, aztán Dani írdatlan hisztériába kezdett, hogy ne erre menjünk hanem arra. Fetrengett a földön, én őrült kellemetlenül éreztem magamat a másik Anyuka előtt, bosszantott a tehetetlenségem....végül sikerült elterelni a figyelmét és elindulhattunk visszafelé. A vérnyomásom az egekben járt mire végre visszaértünk az autóhoz. Nagy dirrel durral bezsuppoltam őket, kezükbe nyomtam egy-egy almát és némasági fogadalmat tettem.....
Otthon aztán azt vettem észre, hogy mind a ketten mélyen alszanak, az almák félig megrágva a padlón hevernek. Az úton fura volt a nagy csend, de fogadalmamnak megfelelően nem kezdeményeztem beszélgetést. Na most mi legyen? Még csak öt óra pár perc volt, mivel bevásárlásból mentem értük az autó tele kajával és alvó gyerekekkel...Próbáltam őket felébreszteni, de nem sikerült, úgyhogy egyesével felcipeltem és az ágyukban levetkőztettem őket. Teljesen kiütve aludtak, aludtak és aludtak...egészen reggel fél háromig. Akkor felébredtek egyszerre mind a ketten...Tartottam ettől a lehetőségtől..Csináltam nekik kakaót aztán Peti beparancsolta őket az ágyunkba és egy óra agonizálás után vissszaaludtak. Reggel negyed hétkor keltek ismét.....
Mindenkire rányomta bélyegét az éjszaka, na meg hogy egész szombaton lógott az eső lába és szürkeségbe borult minden. Eszembe jutott Bartos Erika egyik címe Csináljunk semmit, ezt követtük mi is. A nappaliban kihúztuk az ágyat és az egész napot ott töltöttük. Petivel felváltva még aludtunk is délután. Fiúk néha legoztak, vonatoztak, rajzoltak, vagy mesét néztünk és többször megjegyeztük azért csak egy rövid séta kedvéért ki kellene mozdulni..Lassan besötétedett és a sétából nem lett semmi, totális láblógatással töltöttünk el egy egész napot a fiúkkal teljes egyetértésben!!! Őszintén, nem is emlékszem mikor volt ilyen utoljára!!! De jól esett!!

Első borotválkozás

Fiúk kedvet kaptak a borotválkozáshoz. Persze úgy gondolták, hogy igazi borotvával próbálkoznak, mert Ők már Nagyok, de aztán Peti gyorsan lebeszélte őket. Szerencsére támadt egy mentő ötlete és a gyerek fésűkkel pótoltuk az éles eszközt. Vicces volt, ahogy Apa mozdulatait élethűen utánozva, óriási komolysággal állnak a tükör előtt és precízen megszabadítják magukat nem létező szakálluktól. Következő reggel Beni borotválkozás után még le is zuhanyozott, ugyanazokkal a tipikus mozdulatokkal megmosakodott, majd felvette köntösét és elégedetten kiment a nappaliba. Hihetetlen milyen megfigyelők!!!