Képek

Képek

Oldalak

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

2011. május 11., szerda

Sebő koncert


Május 4.-én szerdán Sebő koncerten jártunk a Magyar Kultúra Házában. Hírtelen jött az ötlet, hogy elvigyem a fiúkat, de jól tettem, mert tetszett nekik a program.
A többi gyerkőccel együtt vidáman ugráltak a zenére, énekelték a Bóbitát, ismerkedtek a hangszerekkel. Az előadás végén a szervezők rózsacsokrokat ajándékoztak a zenészeknek. Beni ezt látva totál fellelkesült, előkapta az oroszlános táskáját, kirántotta belőle az oviban aznap készített rajzait és büszkén felvonult velük a színpadra, majd a meglepett "bácsik" kezébe nyomta azokat. Ők vigyorogva nézegették a papírlapokat és remélem, hogy még most is őrzik valahol a "műveket". Beninek csak úgy csillogtak a szemei, imádnak adni...Volt már hogy rajzokat készítettek a társaknak, külön vittek húsvéti ajándékokat az ovónéniknek, ovóbácsiknak. Ma vacsora után Beni kijelentette, hogy elviszi a gumicukrot holnap az oviba, de azt fogja mondani a többieknek, hogy nem two, hanem one! Jót nevettem..
Visszatérve a szerdához a koncert után süti keksz és gyümölcs evés következett és a legfiatalabbak beszabadultak az oviba. Percek alatt előkerült minden játék, folyt a kergetődzés, valaki még a magnót is bekapcsolta. Fél nyolckor az utolsók között voltunk akik elhagyták a termet.
Jött a neheze..Beninek, ahogy kiléptünk az utcára elzsibbadt a lába, szaggatottan kezdte venni a levegőt, ajjjjajj a Hiszti Tünetek!!! Nagy nehézségek, zsibbadások, fáradtságok, álmosságok közepette eljutottunk a villamos megállóig.
Az autót az ovinál hagytam, számomra ez volt a cél. Beniből a villamoson többször kiszaladt a vér, Dani pedig teljesen bekómált az ölemben. És akkor elkezdett zuhogni az eső!! Hurrráááá!!! Ez még hiányzott!!! De valahogy Beninek jót tett az időjárás változás, mert engedte, hogy Danit ölben vigyem, ő pedig szó nélkül szaladt mellettem a kocsiig. Végre hazaértünk!!

2011. május 10., kedd

Kalandpark




Gyenesben, kedvenc strandunkon tavaly nyílt egy Kalandpark. Többször megnéztük már a fiúkkal és most elérkezett az idő, kipróbálták. Az öltözéket nagyon viccesnek találták, a karabíner használatát nagyjából 10 perc alatt elsajátították és miután egyszer végig mentek a nekik szóló pályán Benike közölte, hogy ez neki már unalmas Ő a nagy pályán akar menni....Persze erről szó sem lehetett....ezt nehéz volt megérteni...

2011. május 9., hétfő

Otthon képekben...










Vidámpark




A fiúknak ápr. 20.-án kezdődött a tavaszi szünet, 21.-én indultunk Mo.-ra, így volt egy szabad napunk együtt. Miután délelőtt a fél szobát bepakolták a bőröndjeikbe és kisebb huza-vona után sikerült őket lebeszélnem arról, hogy a ruháikat is beletömködjék a játékok, könyvek közé, úgy döntöttem, hogy muszáj elhagynunk a lakást, majd miután este lefeküdtek összepakolok…Ebéd közben azt latolgattam, hova menjünk. Több lehetőséget elvetettem, valami egyszerűt szerettem volna és végül úgy döntöttem villamosozunk egy jót és megnézünk egy parkot ahol eddig még nem jártunk. El is indultunk fel a villamosra, le a villamosról, majd átszálltunk egy másikra és végre megérkeztünk!!! De hol szálltunk le???!!! Éppen a vidámpark bejáratánál!!! Te jó ég!!! Ezt nem fogom megúszni!!! Így is lett!!!
A következő pillanatban már célba is vettük a jegy pénztárat és ripsz-ropsz egy vursli kellős közepén találtuk magunkat! Körbe pillantottam és megfogalmazódott bennem az a gondolat, hogy na ez az első hely Prágában, amit nem fogok megmutatni senkinek!
Hihetetlen összevisszaság, kosz, piszok stb…persze a fiúk magukból kikelve rohangáltak egyik lepukkant játéktól a másikig. Szerencsére kezelhető hangulatban voltak, így tudtam velük egyezkedni, hogy mit próbálunk ki és mit nem. Beni legszívesebben mindenre felült volna, Danika mellé én is kellettem. Az Disneyland-es ugrálóvár lett a favorit 45 percet tomboltak a felfújt egerek és kacsák között.
Már majdnem körbe sétáltuk az egész kuplerájt, mikor megláttam egy hátsó kijáratot a park felé. Iszkiri kifelé!!! Meghívtam a fiúkat egy piknikre és szerencsémre pont arra jött két lovas rendőr, plussz egy hintó, úgyhogy a nyomukba eredtünk….
A fiúk azóta is emlegetik a Vidámparkot, én pedig kitaláltam, hogy milyen jó kis Apás program lesz ez legközelebb!!!....

Plzen


Hazautazásunk előtti szombaton ellátogattunk Plzenbe. Talán azért, mert az idő sem volt túl tökéletes és az utcák is elég kihaltak voltak, valahogy nem jött át az útikönyv által beígért érzés. Egy praktikus turista térkép alapján könnyen megtaláltuk a fontos látnivalókat, majd felfedeztünk egy kellemes éttermet ahol megebédeltünk. Nem hagyhattam ki, muszály volt megkóstolnom a híres sört, ami valóban nagyon finom!!!! Olvastam, hogy olyan ásványi anyagokban gazdag vízből készítik, amelynek gyógyító hatása van az epére és sok más panaszra. Viccesen itt receptre írják fel az orvosok...
Érdekesség, hogy a legismertebb bábfigurák között számon tartott Spejbl és Hurvínek is itt látták meg a napvilágot.