Képek

Képek

Oldalak

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

2012. február 1., szerda

Január

Úgy elszaladt ez az egy hónap, hogy egy sort sem írtam. Pontosabban ez így nem igaz, mert írtam csak a fejemben megfogalmazódott mondatok, nem lettek "papírra vetve".
Dióhéjban a történések: január 4.-én érkeztünk vissza Prágába. Szerencsére Robiék a hazaútnál is segítettek és így nem egy hanem két autót tudtunk tele pakolni a cuccainkkal. Otthon ismét nagyon mozgalmasan telt el az idő, sokat utaztunk, sok Jézuskával "találkoztunk", mint azt a képek is mutatják.
Azóta már beszereztünk pár új polcot és egy "tárolót" a fiúk szobájába, hogy el tudjuk pakolni a sok-sok ajándékot.
Gyorsan visszarázódtunk a hétköznapokba. Fiúk oviznak, változatlanul jól érzik magukat, már tudják mondani "szeretlek" japánul és Dani csacsog csehül is, de ebből nem sokat értek, Ő pedig nem hajlandó fordítani. Beirattuk őket az ovin kívül rendszeres úszótanfolyamra. Utolsó alkalommal már Dani is nevetve úszkált a vízben, eddig inkább a medence szélén ácsorgott és hajtogatta, hogy őt senki ne tanítsa, mert Ő már tud úszni!!
A héten elkezdték a külön órát az oviban is. Hívhatjuk iskola előkészítőnek. Angela tartja és a betűkkel, írással, olvasással ismerkednek még behatóbban. Fiúk nagyon élvezték, Angela is mondta, hogy néma csendben, odafigyelve ülték végig a foglalkozást. Itthon aztán Petivel mi lettünk a "tanulók" és ők adtak nekünk különböző feladatokat. Külön, erre a célra használható ceruzát is kaptunk, ugyanúgy mint ők az oviban, aztán pedig jutalmat!
Főleg utazás közben, hogy feldobjuk az unalmas órákat elkezdtünk különböző összeadásos, számolásos, kitalálós fealadatokat játszani. A gondoltam valamire az egyik kedvenc.
Pl1:Én: Gondoltam valamire- egy tárgy .....
Fiúk: Rotációs kapa?????
Én: Micsoda???!!!!
Ez már azóta szállóigévé vált....
Pl2: Benike mondja: gondoltam valamire- lapos mint a palacsinta
Mi: Ok, de mi az állat?, növény?, tárgy?
Benike: rája....
Pl3: Danika mondja: gondoltam valamire, zöld és farka van
Benike: Ez a gyík!!!
Danika: nem a comodoi varánusz!!!

BUÉK, BUÉK, BUÉK!!!



Nem tudom illik e február 1.-én Boldog Új Évet kívánni, de én most megteszem!!!

Boldog, Boldog, Boldog Új Évet Mindenkinek!

Sok vigyorgást, nevetést,

kedvességet, szeretetet,

jó kedvet és csodás Évet!!!









2011. december 22., csütörtök

2011. december 21., szerda

Happy Hanukkah!















Ma este gyertyagyújtáson voltunk. Kicsit megfagytunk, de azért végig hallgattuk a beszédeket és végre sor került a "gyertyák" meggyújtására is. Osztogattak naptárakat és a fiúk még Hanuka pénzt is kaptak. Zavarba jöttem, mikor egy ismeretlen leguggolt melléjük előkapta a pénztárcáját és szétosztotta közöttük az összes aprópénzét. Utána olvastam és kiderült, hogy ilyenkor szokás a gyerekeknek pénzt adni, azért hogy megtanítsák őket milyen nemes és jó dolog adakozni. Erre még fel kell hívnunk a fiúk figyelmét!


Rendkívüli módon, holnap este érkezik hozzánk a Jézuska!! Beni&Dani már rettentő izgatottak, nagyon várják!!! Délelőtt bemennek Petivel a munkahelyére "dolgozni" és délután együtt feldíszítjük a fát. Az ajándékokat már becsomagoltam, csak a vacsihoz kell még bevásárolni és este következhet az ünneplés!!


Aztán 23.-án irány Mo.!!! Hihetetlen, hogy megint itt a Karácsony!!!!

Beni és a brokkoli









Benike így eszi a brokkolit....örülnék, ha inkább ilyesmit osztogatnának, vagy pl aszaltgyümölcsöt....